O Balvanu

  Historie fotoklubu Balvan Jablonec nad Nisou

  Logo Fotoklub BALVANZrození fotoklubu Balvan se datuje do roku 2007. Na jaře tohoto roku se díky internetové fotogalerii Photoextract.com setkali na virtuální úrovni dva fotografové - Václav Novotný a Aleš Douda. V létě se poprvé setkali osobně v restauraci Na Terase v Jablonci a tak se zrodila tradice fotoschůzek. Po prvním setkání oba začali intenzivně pátrat po dalších fotografech z Jablonce a okolí, kteří by si rádi popovídali o fotografování, fotografické technice i o méně známých fotografických postupech. Zjistili, že na Jablonecku a okolí je hodně skvělých fotografů a během několika málo měsíců se jich díky fenoménu dnešní doby, internetu, setkávalo již asi deset. Schůzky se z původních dvouměsíčních intervalů zkrátily na jeden měsíc a lidí přibývalo.

  Tehdy ještě neznámá skupina fotografů rychle nabírala jak na počtu členů, tak i na věhlasu mezi jabloneckou veřejností. Postupně přibývalo i aktivit. Od roku 2008 si na každou následující schůzku zúčastnění začali přinášet fotografie na dané téma a následně o fotografiích diskutovat a tak se dále zlepšovat ve fotografickém umění. Začaly se pořádat fotografické workshopy, které vedly k dalšímu růstu ve vnímání fotografie jako umění. Na podzim roku 2009 již parta fotografů dosáhla tak daleko, že bylo cítit, že musí být organizovaná a tak se Dagmar Luhringová, Zbyněk Cincibus a Václav Novotný stali hnacím článkem nově vzniklého fotoklubu Balvan. Přitom název fotoklubu je odvozen od množství žulových balvanů a skal nacházejících se v Jizerských horách a v okolí Jablonce.

  Hned po zoficiálnění Fotoklub Balvan nastoupil do prestižní fotografické soutěže českých fotoklubů MOČR (Mapový okruh Český ráj) pro ročník 2009-2010. Převzal tak pomyslnou štafetu po dalším jabloneckém fotoklubu Nekras. Kvůli hodnocení fotografií ze zúčastněných fotoklubů v této soutěži se interval schůzek zkrátil na čtrnáct dní. V tomto ročníku  fotoklub Balvan hned ukázal sílu jakou má a skončil v této prestižní soutěži hned na druhém místě, když mezi jednotlivci se umístili na třetím až čtvrtém místě Dagmar Lühringová, na pátém a osmém Lukáš Babčický , na sedmém Ladislav Mrňa a na dvanáctém místě Zuzana Vitvarová.

  Ve fotoklubu Balvan je nyní přibližně 20 aktivních i méně aktivních členů. Někteří mají na svém kontě autorské a společné výstavy v Čechách i v zahraničí. Členové se zúčastňují národních i mezinárodních fotografických soutěžích, kde získávají velmi vysoká ocenění. A co se týká fotografických kategorií, tak má Balvan velmi široké spektrum. Setkáme se zde s fotografy kterým učarovala krajina i abstrakce, další jsou specialisté na reportážní nebo studiovou fotografii a v neposlední řadě někteří vytváří velmi kvalitní umělecké fotografie založené na přísné kompozici. Tedy je vidět, že se fotoklub Balvan nespecializuje na jednu kategorii a v tom je jeho obrovská přednost. Fotoklub Balvan je stále otevřen lidem, kteří rádi fotografují a chtějí získat nebo předat zkušenosti ostatním.

  Zbyněk Cincibus

  There is an elegance and sharpness to it that is captivating.It is our great honor to offer a a series of Trusty Time for you. Our friendly staff will be happy to assist you with anything you need. Good-quality replicas are thus, an analogy of admirable workmanship, in agreement of amazing account and design. It is a good way to satisfy the dream of luxury watches by purchasing a high grade replica watch.You may be sporting a very fine Swiss Replica Watches. And since the quality is so authentic it is bound to stay with you for ever.Their design consistency of Rolex Daytona Replica has created a distinctive look. In the last, richard mille replica is work of art and classic design. It's also a great investment if you have the available cash, as you won't have to worry about the Omega Replica UK losing value.
  © 2016 Fotoklub Balvan   |   Odkazy